SZLAKI SPACEROWE

Wokół Niedźwiadków

Mapa szlaku

Od Centrum Przesiadkowego kierujemy się w stronę głównej arterii miasta ul. 1 Maja. Przechodzimy na drugą jej stronę i skręcamy w lewo idąc chodnikiem w kierunku Bulwaru Księżycowego. Po drodze spotykamy jedną z rzeźb niedźwiadka umiejscowioną przy Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc. Choć to początek wycieczki, to możemy zatrzymać się tu na chwilę, aby obejrzeć dokładnie niedźwiadka i spróbować, tak jak on, pysznej czekolady i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Ruszamy dalej, przed mostem na rzece Wisła skręcamy w prawo na Bulwar Księżycowy. Kierujemy się w stronę centrum miasta, by po chwili przejść rzekę najbliższym mostkiem i wejść na platformę, która zygzakiem pod górę prowadzi nas pod Hotel Gołębiewski. 

Z platformy kierujemy się na prawo zostawiając za sobą hotel. Idąc dalej Al. ks. Bp. J. Bursche mijamy po prawej stronie willę Zacisze, która została wybudowana w 1903r. i jest jednym z najstarszych drewnianych budynków w Wiśle. Inicjator budowy, ewangelicki ksiądz, proboszcz parafii warszawskiej św. Trójcy, Juliusz Bursche przeznaczył ją na dom letniskowy dla swojej rodziny. Za domem po prawej stronie drogi znajduje się obelisk poświęcony biskupowi. Idziemy dalej ulicą ku jej końcowi, mijając willę Dąbrówka wybudowaną około 1930r. przez dr. St. Kopczyńskiego, aż do miejsca, w którym możemy po prawej stronie ulicy zejść ostro schodami w dół w sąsiedztwie willi Księżówka. Przechodzimy strumień Partecznik i kierujemy się w stronę kompleksu basenów.

Naprzeciw wejścia na basen przechodzimy przez mostek, skręcamy w lewo i bulwarem dochodzimy aż do końca Parku Kopczyńskiego. Skręcamy alejkami w prawo i spotykamy kolejne trzy sympatyczne misie będące częścią Szlaku Niedźwiadka. Możemy ponownie wykonać pamiątkowe fotografie z niedźwiadkami i ruszyć alejkami parku do centrum, mijając plac zabaw dla dzieci po prawej oraz Zespół Szkół nr 1 po lewej stronie. Szlak kończy swój bieg na placu B. Hoffa.