Atrakcje turystyczne

na Szlaku Niedźwiadka

Ekspozycja o rzece Wiśle

35 tablic z fotografiami i opisami ukazującymi rzekę Wisłę od źródeł aż do ujścia do Bałtyku. Wisła jest najdłuższą rzeką w Polsce jej długość wynosi 1047 km. Jej źródła znajdują się w południowej części Polski na zachodnim stoku Baraniej Góry. Biegnąc przez całą Polskę, wpływa ona do Morza Bałtyckiego w Zatoce Gdańskiej. Wisła, Park im. Stanisława Kopczyńskiego (Bulwar Księżycowy)

Więcej »»»

Skate park

Skate park, pumptrack znajduje się za blokami w Parku Kopczyńskiego, obok  Miniaturowego  Parku Przygód. Jest ogólnodostępny dla wszystkich amatorów rowerów, deskorolek, longboardów czy rolek. Wisła, Park im. Stanisława Kopczyńskiego (za blokami)

Więcej »»»

Zabytkowy Park Przygód

Zabytkowy Park Przygód jest częścią Parku Kopczyńskiego, gdzie podziwiać można dziesięć miniatur budowli znajdujących się w miastach nad brzegami królowej polskich rzek. Miniatury zabytków wykonane są z kolorowej, szklanej mozaiki. Wśród nich znajdziemy: Zamek Prezydenta RP w Wiśle, Wawel w Krakowie, Zamek w Sandomierzu, Zamek w Janowcu, Zamek w Kazimierzu Dolnym, Pałac w Puławach, Zamek Królewski w Warszawie, Katedrę św. Janów w Toruniu, Zamek w Świeciu i gdańskiego Żurawia. Wisła, Park im. Stanisława Kopczyńskiego (Bulwar Księżycowy)

Więcej »»»

Willa Zacisze

Czas powstania – 1902 – 1903. Projekt – budowniczy. Willa „Zacisze” została zaprojektowana przez Bogdan Hoff dla biskupa Kościoła ewangelicko – augsburskiego Juliusza Bursche. J. Bursche na miejsce budowy wybrał nasłoneczniony stok góry Kamiennej z widokiem na rzekę Wisłę z panoramą na całą miejscowość. Konstrukcja domu powstała bez użycia gwoździ, a wykonawcami byli  miejscowi cieśle. „Zacisze” jest przykładem wiślańskiego, drewnianego budownictwa z początku XX wieku i zarazem najstarszą, zachowaną realizacją. Wpisując się w fazę architektury inspirowanej tradycją budowlaną Beskidu Śląskiego, jest ważnym pomnikiem wiślańskiego, letniskowego budownictwa willowego. Wisła, Al. ks. bp. Juliusza Bursche 21

Więcej »»»